Švábska 41/A

Prešov

Otvorené máme

Po - Pi: 7:00 - 13:30

051 / 770 18 24

Zavolajte nám!

Ošetrujeme

aj detičky

Služby

Preventívna prehliadka

Každoročná preventívna prehliadka vám ušetrí nielen bolesť, ale aj peniaze. Ak zabedbáte preventívnu prehliadku tento rok, v nasledujúcom roku si nebudete môcť uplatniť doplatky zo zdravotnej poisťovne.

Ošetrenie zubného kazu

Zubný kaz nie je nákazlivý, ale nedá sa ani liečiť. Jediná možnosť liečby je jeho vyvŕtanie a nahradenie výplňou. Najčastejšie využívajú tieto druhy: amalgánová (čierna), kompozitná (biela) a skloionomérny cement.

Zubné náhrady

V prípadoch chýbajúcich zubov vám navrhneme zodpovedajúcu zubnú náhradu. Existuje množstvo možností a riešení: od jednotlivej korunky, mostíka, snímateľnej zubnej náhrady (zubnej protézy) až po implantát.

Ošetrenie koreňových kanálikov

Ošetrenie koreňových kanálikov alebo endodontické ošetrenie je zákrok vykonávaný pri zápale zubného lôžka alebo zubnej drene. Nerv z koreňových kanálikov sa vyberá. Následne sa kanáliky čistia a dezinfikujú. Potom je potrebné kanáliky vysušiť a zaplniť špeciálnym materiálom, na ktorý už pôjde plomba.

Odstránenie zubného kameňa

Pri zubnom kameni je problémom to, že nerastie iba smerom hore, ale odtláča ďasno a lezie smerom dolu, po koreni. Odtrháva spojenie koreňa s kosťou a práve vtedy vznikajú zápalové vačky. Výsledkom je kývanie zubu až jeho vypadnutie. Zubný kameň vás tak môže pripraviť o zuby!

Extrakcia zubov

Extrakcia alebo trhanie zuba je chirurgický zákrok, ktorého cieľom je vytiahnutie zuba zo zubného lôžka. Medzi najčastejšie dôvody extrakcie zuba patria zuby tak poškodené zubným kazom, že už ich nemožno zachrániť, zuby s pokročilými parodontálnymi zmenami a iné.

Zubná pikoška: Zuby múdrosti sú úplne individuálnou záležitostou. Niekomu vôbec nemusia narásť, iní s nimi majú problémy. Platí, že ak zuby múdrosti nespôsobujú ťažkosti, netreba ich riešiť.